• Wersje językowe: angielski / Stany Zjednoczone
  • polski / Polska

Sprawdź swoją fantazję szachową - J. Przewoźnik

Sprawdź swoją fantazję szachową - J. Przewoźnik
  • -10%
Cena: 35,00 zł 39,00 zł 35.00
Cena netto: 33,33 zł 37,14 zł
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 39,00 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
Kod produktu: Sprawdźfant
Dostępność: na magazynie
Producent: Inny
Wysyłka: 1 dzień roboczy
Koszt wysyłki: od 15 zł ?
ilość szt.

Opis

To nie jest książka do biernego przeczytania! Czytelnik musi się przy niej solidnie potrudzić, łamiąc przy tym swoje stereotypy myślowe i przyzwyczajenia.

 

Naśladownictwo jest pożądane w procesie nabywania wiedzy szachowej. 

Ale nie po to czynimy wszystkie te pożyteczne rzeczy, rozwijające nasz umysł, aby tylko powielać dawno ustalone schematy, powtarzać wyświechtane wzory gry na szachownicy.

Wymaga się od nas kreatywności! Oryginalnego podejścia do powtarzających się problemów, ale i umiejętności stawiania nowych!

Wiele miejsca poświęca się w podręcznikach szachowych problemom o technicznym charakterze. Mówi się dużo o izolowanych pionkach, "wiszącym centrum", dominacji pary gońców, "dobrym" i "złym" skoczku. Wnioski się uogólnia. A tak mało pisze się o wyjątkach od reguł. O paradoksach!

W tej książce podejmuje się właśnie ten zaniedbany temat, w którym szachista poszukuje rozwiązań "głębiej" ukrytych.

Na początku tej pozycji znajdziemy wstęp teoretyczny, czyli uwagi metodologiczne, wyjaśniona została klasyfikacja zadań oraz wzrastający stopień trudności zadań oraz wyjaśniono stosowane pojęcia takie jak min. problem, metoda, innowacja, myślenie lateralne.

W książce znajdziemy również pomoc w kwestii oceny proponowanych przez nas rozwiązań, a także punktacji w dziedzinach oceny intuicyjnej, analitycznej, liczenia wariantów, a także bonifikaty czasowej. 

Sprawdź swoją fantazję szachową to zbiór 120 zadań, w których każde ma 3 proponowane odpowiedzi: A, B, lub C. Karty do wpisania ocen punktowych, a także obszernie przygotowane odpowiedzi do zadań, które zawierają nie tylko poprawną odpowiedź (A, B czy C), ale przede wszystkim warianty, które udowadniają poprawność odpowiedzi. 

Oprawa miękka, wymiar książki 16,5 x 23,5 cm, liczba stron 135, autor Jan Przewoźnik

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl